ivanovic

Oliver Ivanoviç: me apo pa vullneti...

Lideri i Nismës Qytetare serbe, Oliver Ivanoviç, i dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve, ka thënë se serbët e Kosovës duhet të fillo...

Presidenti i Maqedonisë tradhtoi ndërkombëtarët

Hahn: Presidenti i Maqedonisë tradh...

Johanes Han, Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Europian, u ka thënë gazetarëve në një takim se Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, ...

Ahmeti takim me drejtorin e Drejtorisë për Zgjerim pranë BE, Denielson

Ahmeti takim me drejtorin e Drejtor...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti ka realizuar sot një takim pune në selinë e Bashkimit Evropian në Shkup me z. Kristian D...

kumanove

Gjykimi “Kumanova”: Shtyhet seanca,...

Seanca gjyqësore për ngjarjet e Kumanovës 9-10 maj, e cila duheshte të vazhdonte sot në ora 10 është anuluar përsëri, transmeton Portalb. Seanca ës...

AKTUALE

ivanovic

Oliver Ivanoviç: me apo pa vullnetin e Prishtinës, të krijohet Asosacioni i komunave serbe

Lideri i Nismës Qytetare serbe, Oliver Ivanoviç, i dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve, ka thënë se serbët e Kosovës duhe...

JETA

zgjidhje

Harrojeni deodorantin, ja cila është zgjidhja më e mirë

Një blogere e njohur ka disa takjtika të ndryshme natyrale që ndihmojnë në eleminimin e djersës së t...

TEHNOLOGJI

Nëse ju vjen ky mesazh në WhatsApp nuk duhet ta hapni

Nëse ju vjen ky mesazh në WhatsApp nuk duhet ta hapni

Përdoruesit e WhatsApp po mashtrohen për të marrë në telefonin e tyre aplkacionin “WhatsApp Gold”, që mund të jetë një version ekskluziv i p...

SPORT

Konfirmohet, Mourinho te Unitedi

Konfirmohet, Mourinho te Unitedi

Jose Mourinho është konfirmuar si trajneri i ri i Manchester Unitedit, sipas “SkySports”. Ish-trajneri i Chelseat dhe Real Madridit ka pë...

MISTERE

Misteri i pikturës së vjetër 350 vjeçare, shihet një iPhone

Misteri i pikturës së vjetër 416 vjeçare, shihet një iPhone

Publikohet piktura 416 vite e vjetër, ku shihet se edhe atëherë kishte telefon dore iPhone. Misteri i kësaj pikture është se shihet se ës...