pergjimet-ne-maqedoni-bdi-ja-kerkon-te-merren-masa-ndaj-publikimit-te-tyre-ne-rrjetet-sociale

Përgjimet në Maqedoni, BDI-ja kërko...

Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), janë publi...

rasti-spiunazhe

Lirohen nga paraburgimi dy të akuzu...

Miqo Naskovski-Kumanovac dhe Cvetan Damjanovski, të cilët ishin akuzuar në procesin ‘Spiun’ dhe kanë kaluar tre vite nga paraburgimi, prej dje janë li...

me-nuk-do-te-mund-te-hidhni-ushqimin-e-tepert-nuk-ua-lejon-ligji-ne-maqedoni

Më nuk do të mund të hidhni ushqimi...

Asociacioni për mjedis të pastër jetësor “Hajde, Maqedoni” ka ngritur iniciativë për sjellje të Ligjit për donim të ushqimit. Sipas tyre, me sjelljen ...

sidaa

Shtatë persona të prekur nga Sida...

Në seancën e fundit të Këshillit të Komunës së Gostivarit u miratua Raporti për strategji lokale për mbrojtje nga HIV sida për vitin shkollor 2015-201...

AKTUALE

pergjimet-ne-maqedoni-bdi-ja-kerkon-te-merren-masa-ndaj-publikimit-te-tyre-ne-rrjetet-sociale

Përgjimet në Maqedoni, BDI-ja kërkon të merren masa ndaj publikimit të tyre në rrjetet sociale

Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), ...

JETA

mamaja-bie-ne-toke-nga-overdoza-reagimi-i-vajzes-2-vjecare-te-pikon-ne-zemer

Mamaja bie në tokë nga overdoza, reagimi i vajzës 2-vjeçare të pikon në zemër

Pamje shumë të rënda dhe mallëngjyese janë ato që po qarkullojnë në internet gjatë 12 orëve të fundi...

TEHNOLOGJI

kujdes-kur-bisedoni-me-viber-kete-te-keqe-kurre-nuk-e-keni-ditur

Kujdes kur bisedoni me Viber, këtë të keqe kurrë nuk e keni ditur

A përgjohet apo jo biseda në Viber, është një pyetje që secilit përdorues të Viberit  i intereson. Shumë nga bisedat thuhet se nuk i pë...

SPORT

mijatovic-shokon-serbine-me-fjalet-per-kosoven

Mijatovic “shokon” Serbinë me fjalët për Kosovën

Ish sulmuesi i njohur i Serbisë, Predrag Mijatovic ka thënë se ata duhet ta pranojnë faktin se Kosova është anëtare e re në FIFA. Pre...

MISTERE

ja-si-me-rrembyen-jashtetokesoret

Rrëfen gruaja: Ja si më rrëmbyen jashtëtokësorët

Një grua, e cila beson se është rrëmbyer nga jashtëtokësorët, thotë që ajo është kontrolluar në mënyrë agresive nga krijesat jashtëtokësore....